KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14808235
nr 1480 8235
Tage Hedqvist
(1909-1997), Sverige
Oljemålning, "Mot Lerhamn". Signerad och daterad. Utställd Gummesons Konstgalleri 1977. Olja på duk, 60x90 cm, yttermått inklusive ram: 68x95 cm
Tage Hedqvist, född 1909 i Piteå, död 1997, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 21:00:29
1.500 kr
1.600 kr
1.700 kr
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
2.400 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
Tage Hedqvist
Läs mer om Tage Hedqvist